۱۳۹۵ سه شنبه ۲۸ دي
علوم پزشکی دانشگاه آراد
مديريت روابط بين الملل
 
با توجه به تغيير تشكيلات سازماني اين معاونت، دكتر محمد رضا شمس اردكاني، طي حكمي از سوي معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان مدير توسعه روابط بين الملل علوم پزشكي در تاريخ 4 مهر ماه 1394 منصوب شدند.پيش از اين دكتر شمس اردكاني به عنوان رئيس مركز توسعه روابط بين الملل در علوم پزشكي طي حكمي از سوي قائم مقام رئيس دانشگاه در علوم پزشكي وقت،فعاليت داشتند.


طي دهه هاي اخير، ارتباطات و تعاملات بين المللي با تغييرات سريع محيط ها و جوامع علمي شاهد تحولات چشمگيري بوده است. دانشگاهها به عنوان منبع توليد و گسترش علم و دانش، ضرورت پرداختن به ارتباطات بين المللي را در برنامه راهبردي خود قرارداده اند. بي شك گسترش فضاي ارتباطات بين المللي در دانشگاهها، سبب تقويت امور علمي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي جامعه خواهد شد و به طور كل مي توان گفت دانشگاهها بدون روابط قوي بين المللي نمي توانند رسالت خود را به خوبي به انجام برسانند.

آموزش، توليدعلم و فناوري، و ارائه خدمات سلامت اساسي ترين ماموريت سازماني دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه علوم پزشكي است و اين نهاد آموزش عالي كشور خود را متعهد به بهبود مستمر كيفيت خدمات مي داند، لذا مديريت روابط بين‌الملل حوزۀ علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي با هدف توسعه همكاري هاي آموزشي، پژوهشي و خدمات سلامت با مراكز بين المللي، در تلاش است تا با تقويت بنيان علمي اعضاي هيأت علمي، پرسنل و دانشجويان اين دانشگاه در زمينه علوم پزشكي، جايگاه دانشگاه را در عرصه‌هاي داخلي، منطقه‌اي و جهاني ارتقاء دهد.

مسئولين اين حوزه در تلاش اند تا با شناسايي چالش هاي همكاري در عرصه بين المللي، و بكارگيري توانايي هاي بالقوه و بالفعل داخلي و بين المللي، توسعه زيرساخت هاي اطلاعات و ارتباطات، و ايجاد محيطي دلپذير براي گسترش دانش و تجربه عملي، ضمن معرفي هر چه بهتر و بيشتر دانشگاه به مجامع علمي دنيا، ارزش افزوده ي مادي و معنوي قابل توجهي را به ارمغان بياورند.

بر اساس دورنماي در نظر گرفته شده در برنامه راهبردي واحد بين الملل؛دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان مركز بين‌المللي آموزش، پژوهش و ارائه خدمات سلامت در سطح كشور، منطقه‌ و جهان ارتقاء يافته و معرفي مي شود تا در راستاي تحقق اين هدف توانمندي هاي خود را با ساير دانشگاه‌هاي داخلي و خارجي سهيم شده و از دانش و تجربه ي آنان نيز بهره‌مند گردد. راهبردها و راهكارهاي كلان پيش‌بيني شده درنقشه توسعه علوم پزشكي به خوبي گوياي اين امر مهم در عرصه دانشگاه مي‌باشد.
معرفي مدير توسعه روابط بين الملل در علوم پزشكي

دكتر محمد رضا شمس اردكاني در سال 1339 در خانواده اي فرهنگي در اردكان متولد شد او تحصيلات دوران ابتدائي خود را در آن شهر به پايان رساند و سپس به همراه خانواده عازم اصفهان شد. دوران دبيرستان را در اصفهان سپري و سپس وارد دانشكده داروسازي شد. وي در سال 1366 از دانشكده داروسازي اصفهان فارغ التحصيل گرديد. پس از فارغ التحصيلي عازم كرمان شد تا در آنجا دانشكده داروسازي را تاسيس نمايد و تا سال 1369 در دانشكده علوم پزشكي كرمان مشغول به كار بود ودر همان سال عازم كشورهاي كانادا و انگلستان براي ادامه تحصيل شد و در سال 1374 به وطن بازگشت و در دانشكده داروسازي اصفهان مشغول به كار گرديد . در سال 1379 از دانشگاه علوم پزشكي اصفهان به دانشگاه علوم پزشكي تهران منتقل و در حال حاضر به عنوان استاد دانشكده داروسازي ورئيس دانشكده طب سنتي مشغول به كار مي باشد و درطي سالها فعاليت آموزشي و پژوهشي مقالات علمي به زبان فارسي و انگليسي و تاليف كتاب را در كارنامه خود اندوخته است .
دكتر شمس اردكاني سمت هايي چون عضو وابسته فرهنگستان علوم ،رئيس انجمن متخصصين علوم داروئي ، رئيس انجمن متخصصين فارماكوگنوژي ، قائم مقام فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران ، دبير دبير خانه مشترك فرهنگستانهاي جمهوري اسلامي ايران ودبير كميته فرهنگ وتمدن اسلام وايران وهم چنين رئيس مركز فرهنگ ، آداب وميراث پزشكي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي را درپيشينه اجرائي خود دارد .
تاریخ به روز رسانی:
1395/05/20
تعداد بازدید:
23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal