۱۳۹۵ سه شنبه ۲۸ دي
علوم پزشکی دانشگاه آراد
واحد دندانپزشكي تهران
تاريخچه دانشگاه

واحد دندانپزشكي تهران در هفدهم شهريورماه 1365 با هدف آموزش پويندگان علم و معرفت در رشته دندانپزشكي با پذيرش 67 نفر دانشجو تاسيس و شروع بكار نمود. در سال 1373 با موافقت رياست عاليه دانشگاه وتصويب وزارت بهداشت دو رشته پروتز دندان و پرستاري دندانپزشكي هم به اين واحد اضافه گرديد.
 
اسـتـاد و دانـشـجـو:
در حال حاضر 1511 دانشجو در 3 رشته فوق درحال تحصيل بوده و ما مفتخريم كه 164 نفر عضو هيئت علمي كه از نظر مرتبه علمي 7 نفرآنها استاد دانشگاه , 15 نفر دانشيار , 82 نفر استاديار و 60 نفر مربي (96 نفرتمام وقت , 13 نفر نيمه وقت و 55 نفر حق التدريس) در حال تدريس به دانشجويان اين واحد مي باشند . نسبت تعداد اساتيد به دانشجويان 1 به 13 مي باشد كه در نوع خود بي نظبر است.
 
فــارغ الــتـــحــصــيــلان:
از ابتداي تاسيس واحد تاكنون طي 25 دوره 1700 نفر از رشته دندانپزشكي ,طي 16 دوره 430 نفر از رشته پرستـاري دندانپزشكـي وطي 16 دوره 486 نفر از رشته پروتز دنداني از اين واحد فارغ التحصيل شده اند. بسياري از فارغ التحصيلان هم اكنون دردانشگاههاي معتبرداخل و خارج از كشور درحال گذراندن دوره هاي تخصصي بوده وتعدادي هم پس از اخذ مدرك تخصص در رشته هاي مختلف, مشغول تدريس دراين واحد و ساير دانشگاههاي كشور مي باشند.
 
درمــان:
اين واحد با دارا بودن 12 بخش آموزشي , درماني ( ايمپلنت - ترميمي – پريو – جراحي - اندو-كودكان - راديولوژي-تشخيص - پروتز ثابت - پروتز متحرك - ارتودنسي و كلينيك بهداشت دهان و دندان) در دو نوبت صبح و عصر پاسخگوي مراجعين و بيماران بوده و در پايان ساعات غير آموزشي، كلينيك ويژه ،خدمات تخصصي خود را به متقاضيان ارائة مي نمايد.
 
ســاخــتمــان:
اين واحد درحال حاضر 5 ساختمان با وسعت 7515 متر مربع در اختيار دارد و با اتمام پروژه جديد متراژ به 15000 مترافزايش خواهد يافت . احداث وتوسعه بخشهاي آموزشي , آزمايشگاهها, پري كلينيك ها, لابراتوارها, كتابخانه , انتشارات , سايت اينترنت , واحد سمعي وبصري , باشگاه پژوهشگران جوان و كانون فارغ التحصيلان و فضاهاي فرهنگي , اداري و رفاهي از جمله فعاليتهاي عمراني انجام شده مي باشد.
 
تــجــهـــيــزات:
تجهيزات كامل ومنحصر به فرد واحد شامل 234 دستگاه يونيت دندانپزشكي , 60 دستگاه ميني يونيت , 17 دستگاه راديولوژي پري اپيكال , 2 دستگاه راديوگرافي OPG و 2 دستگاه اسكن رايانه اي RVG و STV و دستگاه استريل با ظرفيت بالا ( CSR ) به درستي اين واحد را يكي ازمجهزترين دانشكده هاي دندانپزشكي كشور نموده است.
 
معرفي مراكز تحقيقاتي:
 
معرفي مركز تحقيقاتي جمجمه، فك و صورت
 اين مركز تحقيقات با تلاش و همت بخش جراحي فك و صورت دانشكده در سال 1393 شروع به فعاليت نموده و به صورت يك مركز مستقل در محل دانشكده دندانپزشكي آزاد اسلامي تهران تاسيس گرديده است.
برنامه هاي استراتژيك اين مركز شامل موارد زير است:
پژوهش
از مهم ترين فعاليت هاي مركز، بررسي كارشناسي و تصويب طرح هاي پژوهشي و ايجاد بستر مناسب جهت مجريان طرح هاي تحقيقاتي پژوهشي مي باشد. اين مركز با تشكيل كميته هاي علمي و كمك از افراد متخصص فعاليت هاي پژوهشي خود را سازماندهي مي نمايد.
آموزش
برگزاري سمينارها و همايش هاي داخلي و بين المللي جهت انتقال نتايج پژوهش در حيطه علم جمجمه، فك و صورت
برگزاري دوره هاي بازآموزي
تسهيل تلفيق فعاليت هاي آموزشي – درماني با پژوهش
همكاري
ساماندهي تشكيلات و فرآيندهاي مركز
توافق با ذينفع هاي در مورد اولويت هاي پژوهشي و سوق دادن فعاليت هاي پژوهشي مركز در اين جهت
جذب منابع ملي و بين المللي (اعم از منابع مالي و انساني)
همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمانهاي بين المللي با رعايت قوانين و مقررات دولت جمهوري اسلامي ايران
همكاري با مديران و سياستگزاران ارائه خدمات سلامت جهت كسب حمايت در انجام پژوهش
اطلاعات و ارتباطات
برگزاري سمينارها علمي – پژوهشي داخلي و بين المللي
تقويت ارتباطات علمي – پژوهشي با دانشگاه ها، مراكز تحقيقاتي داخل و خارج از كشور
ايجاد انگيزه
اهداف و چشم انداز
اهداف
1. توسعه و بكارگيري دانش بشري در زمينه علم جمجمه، فك و صورت
2. انجام پژوهشهاي بنيادي اپيدميولوژيك و باليني در جهت اصلاح نظر ارائه خدمات بهداشتي درماني كشور به منظور جوابگويي به نيازهاي جامعه اسلامي
3. جمع آوري، تنظيم و طبقه بندي اسناد، مقالات و مدارك مربوطه و انتشار آنها
4. تربيت نيروي انساني محقق در زمينه جمجمه، فك و صورت
5. ترغيب تشويق و بكارگيري محققين
6. كوشش درجلب توجه و همكاري مراكز تحقيقاتي و اجرائي مربوطه در داخل كشور
7. همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمانهاي بين‌المللي با رعايت قوانين و مقررات دولت جمهوري اسلامي ايران
ارزش ها Values:
اين مركز با ايجاد بستري مناسب علمي – پژوهشي براي حفظ و ارتقاي سلامت جامعه با رعايت اخلاق پزشكي و حرفه اي در عرصه فعاليت تلاش خواهد نمود تا با اتكاء به خداوند متعال و دعوت و همكاري از محققين در محيطي صميمي براي فعاليت هاي علمي، تحقيقاتي به منظور ارتقاء كيفيت و كميت فعاليتها، تلاش در جهت بالا بردن جايگاه والاي محقق و تحقيق و ارتقاي سطح سلامت جامعه گامي مؤثر بردارد.
 
معرفي مركز تحقيقاتي ايمپلنت
 چشم انداز
اساسنامه مركز تحقيقات ايمپلنت هاي دنداني دانشكده دندانپزشكي

رسالت و ارزش ها:
مركز تحقيقات ايمپلنت هاي دنداني در نظر دارد در راستاي توسعه پايدار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و ارتقاء سلامت عمومي و دهان و دندان جامعه از طريق آموزش و توانمند سازي محققين علوم دندانپزشكي و نيز توليد و انتقال دانش مبتني بر نيازهاي جامعه در زمينه علوم پايه و باليني ايمپلنت هاي دنداني بتواند در ارتقاء موقعيت علمي و تحقيقاتي مركز در سطح ملي و بين المللي نقش محوري ايفا نمايد.
اين مركز در صدد است نسبت به تعيين استانداردهاي ايمپلنت هاي دنداني، استاندارد سازي توليد و واردات ايمپلنت ها و بيومتريال ها به عنوان يكي از مراكز مرجع كشور شناخته شود.
مركز در اجراي وظائف و تحقق اهداف خود مشاركت پذيري ,پاسخگويي , صداقت و امانتداري ,رعايت مالكيت معنوي , رعايت اخلاق پزشكي را بعنوان ارزشهاي محوري خود پذيرفته و خود را بر اجراي آن ها متعهد مي داند.

چشم انداز:
ما برآنيم در اين مركز با همكاري علمي مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمانهاي بين المللي، ضمن ارتقاء سهم كشورمان در توليد و انتقال دانش، با انجام پژوهش هاي درخصوص ايمپلنت هاي دنداني ، بعنوان معتبرترين و موفق ترين مركز تحقيقات در اين زمينه در سطح ملي و بين المللي شناخته شويم.
در اين راستا به منظور استفاده از پتانسيل ها و استعدادها و امكانات موجود بالقوه بستر پژوهشي را، با اتكاء به خداوند متعال و بهره گيري از مشاركت اعضاء و همكاري ساير مراكز تحقيقاتي در محيطي آرام و صميمي براي محققين فراهم نمائيم.
اميدوراريم با ترغيب و تشويق بكارگيري محققين علاقمند در اين خصوص گامي مؤثر در جهت ارتقاي مستمر كميت و كيفيت، رسيدن به جايگاه والا در علم ليزر سطح بين المللي و ارائه راه حل هاي اساسي براي مشكلات سلامت جامعه برداريم.

:برنامه استراتژيك
مهمترين زمينه هاي تحقيقاتي اين مركز عبارتند از:
1. انجام پروژه هاي تحقيقاتي پايه در خصوص سيستم هاي مختلف ايمپلنت هاي دنداني، استخوان نگه دارنده و استفاده از تكنولوژي ديجيتال جديد (digital dentistry) در ارزيابي و درمان
2. انجام پروژه هاي تحقيقاتي باليني در زمينه هاي مختلف ايمپلنت هاي دنداني و بيومتريال ها
3. انجام پروژه هاي تحقيقاتي پايه و باليني در خصوص regenerative medicine بويژه bone regeneration و مهندسي بافت
4. انجام پروژه هاي تحقيقاتي پايه و باليني در خصوص جنبه هاي زيبايي (Esthetic) و immediate loading در ايمپلنت هاي دنداني
5. انجام پروژه هاي تحقيقاتي در خصوص كارآمدي و قابليت هاي ايمپلنت هاي دنداني در بازسازي فانكشن دهان، فك و صورت.
تاریخ به روز رسانی:
1395/05/20
تعداد بازدید:
31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal