۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
علوم پزشکی دانشگاه آراد
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود: دانشگاه آزاد اسلامي را بازوي بهداشت و درمان شهرستان مي‌دانيم
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود گفت: دانشگاه آزاد اسلامي را به‌عنوان بازويي در كنار خود در مسئله بهداشت و درمان شهر مي‌دانيم كه بايد با آن همكاري كرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود گفت: دانشگاه آزاد اسلامي را به‌عنوان بازويي در كنار خود در مسئله بهداشت و درمان شهر مي‌دانيم كه بايد با آن همكاري كرد.

دكتر رضا چمن در ديدار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود و هيات همراه با وي افزود: باور قلبي من توسعه همه بخش‌هاي مربوط به بهداشت و درمان شهرستان و نيز دانشكده پزشكي و بيمارستان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي است و معتقديم نبايد بخشي نگري كرد بلكه براي توسعه شهرستان نگاهي همه‌جانبه داشته باشيم.

وي اظهار كرد: همه ما در سيستم سلامت يد واحده هستيم و هنر اين است كه از همه پتانسيل‌ها و به‌خصوص بخش علوم پزشكي دانشگاه آزاد هم در شهر استفاده كرد.

چمن با انتقاد از برخي سياست‌هاي وزارت بهداشت در مورد پذيرش دانشجوي پزشكي و پيراپزشكي بيان كرد: در مقطعي ديديم كه ظرفيت پذيرش را در دانشگاه آزاد كم كردند و از آن‌طرف ظرفيت را در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي دولتي افزايش دادند كه كار اشتباهي بود و به نظر من اگر بنا به افزايش كيفيت با لحاظ كردن كاهش پذيرش دانشجو است پس بايد در سيستم دولتي و آزاد يكسان برخورد كرد.

 رئيس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود بار ديگر با تأكيد بر نقش مثبت دانشگاه آزاد اسلامي در سيستم سلامت شهرستان شاهرود بيان كرد: همه بايد مكمل هم باشيم و بر اين باورم كه اگر دانشگاه آزاد اسلامي توسعه يابد كمك شاياني به مجموعه بهداشت شهرستان خواهد شد.

وي با اشاره به بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود گفت: بايد از ظرفيت‌هاي اين بيمارستان بيشتر استفاده كرد و اين درست نيست كه تعداد تخت‌هاي بيمارستان‌هاي دولتي شهرستان بيش از ظرفيت مريض بپذيرد و تخت‌هاي بيمارستان دانشگاه آزاد احيانا خالي بماند.

چمن بابيان اينكه خيلي خوب است كه دانشگاه آزاد را در كنار خود داريم افزود: براي ما تفاوتي بين دانشگاه آزاد و دولتي نيست و هر برنامه‌اي را كه براي دانشجوي خودمان داريم براي دانشجوي دانشگاه آزاد هم اجرا مي‌كنيم.

وي خواستار افزايش جلسات و برنامه‌هاي مشترك شد و گفت: همه متولي سلامت هستيم و بايد تمام تلاشمان براي رفع گره‌هاي مردم باشد.

در اين ديدار مرتضي محمديون معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود هم با تأكيد بر از بين بردن چالش‌هاي بين دانشگاه علوم پزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ديدگاه رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكي شاهرود بر استفاده از ظرفيت‌هاي دانشكده علوم پزشكي و بيمارستان دانشگاه آزاد است و بايد اين دانشگاه را از خود بدانيم.

وي افزود: بايد از دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود حمايت كرد چراكه هميار و همكار سلامت و بهداشت شهر و در كنار دانشگاه علوم پزشكي است.

دكتر سيد حسين بديعي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود هم با تبريك انتصاب دكتر چمن به رياست دانشگاه علوم پزشكي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي خود را در كنار دانشگاه علوم پزشكي مي‌بيند و توسعه و تجهيز بيمارستان خود را توسعه بخشي از دانشگاه علوم پزشكي مي‌داند بنابراين بايد به اين دانشگاه نيز به چشم يار و ياور حوزه سلامت نگريست و از برخي سطحي‌نگري‌ها خودداري كرد كه البته معتقديم باوجود مديريت شما اين مهم محقق خواهد شد.

بديعي با استقبال از جلسات و برنامه‌هاي مشترك بين دو دانشگاه افزود: امكانات ما در دانشگاه آزاد اسلامي متعلق به دانشگاه علوم پزشكي است و خوشحاليم بتوانيم در كنار هم فعاليتي مثمر ثمر داشته باشيم.  
تاریخ:
1396/08/16
تعداد بازدید:
4
منبع:
روابط عمومي واحد شاهرود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal