علوم پزشکی دانشگاه آراد
رتبه برتر آزمون دستياري: استادان خوب از مزيت‌هاي تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي است
رتبه برتر آزمون دستياري پزشكي سال 96 دانشجويان پزشكي كشور عنوان كرد كه مهم‌ترين امتياز مثبت دانشگاه آزاد اسلامي، استادان خوب آن است كه بدون كسب علم از ايشان رسيدن به اين مرحله ممكن نبود.

رتبه برتر آزمون دستياري پزشكي سال 96 دانشجويان پزشكي كشور عنوان كرد كه مهم‌ترين امتياز مثبت دانشگاه آزاد اسلامي، استادان خوب آن است كه بدون كسب علم از ايشان رسيدن به اين مرحله ممكن نبود.

به گزارش خبرنگار آنا، اين روزها رقابت شديدي براي پزشك شدن وجود دارد اما پزشك شدن به همين آساني‌ها هم نيست و از آن سخت‌تر اينكه با معدل خوبي اين دوره را به پايان برساني و به اصطلاح دانشجويان پزشكي، دانشجوي استريت (straight student) باشي.

در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي دانشجويي كه در تمام دوران تحصيل جزء دانشجويان ممتاز بوده و در آزمون هاي جامع علوم پايه و پره انترني هم از نفرات برتر باشد، داراي امتياز يك درصد برتر دانشجويان پزشكي مي‌شود. اينگونه دانشجويان بدون اينكه در دوره طرح خدمت دوساله نيروي انساني حضور يابند، مي‌توانند بلافاصله در آزمون دستياري تخصصي نيز شركت كنند.

در اين راستا دانشجويان پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي هم حرفي براي گفتن دارند به‌طوري كه در آزمون دستياري تخصصي 96 سه دانشجوي برتر دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي تهران با كسب امتياز يك درصد برتر دانشجويان پزشكي كشور به نام‌هاي هديه جباري (قلب و عروق دانشگاه شهيد بهشتي)، محمد چاووشي (گوش و حلق و بيني دانشگاه شهيد بهشتي) و سجاد نمكي (پوست دانشگاه تهران) حائز رتبه‌هاي برتر شدند.

دكتر هديه جباري دانش‌آموخته و رتبه برتر آزمون دستياري پزشكي سال 96 و پذيرفته شده در رشته قلب و عروق دانشگاه شهيد بهشتي يكي از سه نفر دانشجوي برتر دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي تهران در سال جاري است كه با كسب امتياز يك درصد برتر دانشجويان پزشكي كشور به جمع صدها فارغ التحصيل موفق رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي تهران در عرصه ورود به مقطع رزيدنتي و تحصيلات تكميلي پزشكي پيوسته است.

هديه متولد سال 70 در تهران و رتبه اول ورودي سال 88 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم پزشكي تهران است. او در آزمون پره‌انترني شهريور 94 موفق به كسب رتبه سوم و در آزمون صلاحيت باليني مرداد 95 رتبه اول و رتبه 300 رزيدنتي 96 شده است.

با معدل 17.34 در مقطع كارآموزي، 18.90 در مقطع كارورزي، معدل كل هديه جباري در طول دوره تحصيل رشته پزشكي 17.68 است. او فرزند دوم خانواده است و برادرش نيز فارغ‌التحصيل دكتري فيزيولوژي گياهان زراعي دانشگاه تهران است.

با او كه همگام با دو همدوره اي ديگرش به اسامي دكتر محمد چاووشي (متخصص گوش و حلق و بيني دانشگاه شهيد بهشتي) و دكتر سجاد نمكي (متخصص پوست دانشگاه تهران) به گفت‌وگو نشسته ايم تا ارزيابي‌اش را درباره مزيت هاي نسبي تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي و ساير عوامل تاثيرگذار در كسب اين موفقيت علمي جويا شويم.

در گفت‌وگو با اين دانش آموخته موفق رشته پزشكي قبل از همه چيز لبخند مهربان، ادب و تواضع و چهره آرام و سرشار از رضايت حاكي از به ثمر رسيدن تلاش ها براي رسيدن به يك هدف والا و ارزشمند توجه هر مخاطب را به خود جلب مي كند. وقتي از هديه درباره علت موفقيت پرسيدم، گفت: «عامل اصلي موفقيت من در تحصيل پس از لطف خداوند متعال، خانواده عزيزم هستند. مادر، پدر و برادر مهربانم در درجه اول دوست من هستند. رابطه صميمانه آنان با من از ابتداي زندگي‌ام باعث شد كه اعتمادبه‌نفس خوبي در من شكل بگيرد، عاملي كه به نظرم در موفقيت هر انساني بسيار مهم است. در طول تحصيل از مقطع ابتدايي تا دبيرستان مادر عزيزم با عشق و مهرباني پا به پاي من مشكلات درسي‌ام را بر طرف مي‌كردد. در مواجهه با سختي‌ها پدر عزيزم هميشه به من روحيه و انرژي مثبت مي‌داد و برادر عزيزم مثل يك دوست دلسوز همراه هميشگي‌ام بوده‌ است.»

او اظهار كرد: «از ابتداي تحصيل در مقطع پزشكي عمومي سعي كردم دروسي كه اهميت زيادي دارند (مثل آناتومي و فيزيولوژي) را به صورت عميق مطالعه كنم. در مقطع استاژري تلاش مي‌كردم هر بخشي را كه مي‌گذراندم مباحث مهم آن درس را مطالعه كنم. در فرجه زماني امتحان پره‌انترني جمع‌بندي مناسبي از دروس مطالعه‌شده در طول استاژري كردم. در طول انترني هم تا جايي كه فرصت مي‌شد براي رزيدنتي مطالعه مي‌كردم، چون مطالعه در انترني به علت خستگي ناشي از كشيك‌هاي كاري سخت و در عين حال حياتي و لازم براي موفقيت در آزمون رزيدنتي است.»

امتيازات مثبت و منفي دانشگاه آزاد اسلامي براي تحصيل هم سوال ديگري بود كه از هديه جباري پرسيديم و او به خبرنگار آنا گفت: «مهم‌ترين امتياز مثبت دانشگاه آزاد اسلامي، استادان خوب آن است كه بدون كسب علم از ايشان رسيدن به اين مرحله ممكن نبود. استادان خوب يكي از مهم‌ترين مزيت هاي تحصيل در دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي است»

او اما انتظار‌هايي هم داشت مثل ارتقاي سيستم‌هاي كامپيوتري دانشگاه و همكاري بيشتر بخش‌هاي اداري دانشگاه با دانشجويان.

هديه خطاب به دانشجويان جديد گفت: «تحصيل در رشته پزشكي مسيري سخت و طولاني اما شيرين است و توصيه من توكل بر خدا، اعتماد به ‌نفس و تلاش و پشتكار زياد است، اما در كنار تحصيل، تفريح و ورزش را فراموش نكنيد.»

گفت‌وگو از سايه بيگدلي

تاریخ:
1396/08/16
تعداد بازدید:
2178
منبع:
آنا
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:210
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal