۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين
معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد
آغاز فعاليت اردوي جهادي تابستاني كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي/ معرفي داوطلبين، اعزام كلينيك هاي سيار و ارسال اقلام دارويي در مناطق سيل زده استان لرستان
در راستاي اجراي اهداف «كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي» و نيز تداوم ادامه خدمات درماني و بهداشتي هموطنان در مناطق سيل زده پس از بحران، فعاليت اردوي جهادي سلامت دانشگاه آزاد اسلامي دراستان لرستان آغاز شد.

در راستاي اجراي اهداف «كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي» و نيز تداوم ادامه خدمات درماني و بهداشتي هموطنان در مناطق سيل زده پس از بحران، فعاليت اردوي جهادي سلامت دانشگاه آزاد اسلامي دراستان لرستان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي- اردوي جهادي «كميته سلامت در حوادث» دانشگاه آزاد اسلامي با همكاري بنياد اجتماعي احسان وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) فعاليت خود را با ارسال اقلام دارويي، اعزام كلينيك هاي سيار و نيز معرفي داوطلبين آغاز كرده و اولين مقصد آنها، مناطق سيل زده استان لرستان و پس از آن حضور در مناطق سيل زده استان هاي خوزستان و گلستان مي باشد.
گروه هاي جهادي سلامت در گروه هاي تخصصي مرتبط با پزشكي، دندانپزشكي، روانشناسي باليني، داروسازي، بهداشت محيط و دامپزشكي از بين دانشجويان، اعضاي هيات علمي و كاركنان داوطلب، از تاريخ بيستم تير ماه تا بيستم مرداد ماه سال جاري در 3 بازه ي زماني 10 روزه به ترتيب در استان هاي لرستان، خوزستان و گلستان و در قرارگاه هاي جهادي تعيين شده مستقر مي گردند.
دانشگاه آزاد اسلامي نقش موثري در زمان حادثه سيل ايفا نمود و اقدامات جهادي مختلفي اعم از عمراني و درماني و ... را به عنوان يك دانشگاه اجتماعي برعهده گرفت؛ هم اكنون تيم سلامت اين دانشگاه، در زمانِ پس از بحران نيز در جهت رفع نيازهاي هموطنانمان در اين مناطق مجددا فعاليت خود را ز سر گرفته است.   
شايان ذكر است با توجه به اينكه كشورمان كشوري حادثه خيز است و شاهد انواع حوادث و بلاياي طبيعي بوده ايم، دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي امدادرساني و كمك به هموطنان و نيز در جهت ارتقاء دانش و علم در زمينه برخورد با اين حوادث (پيش از حادثه، حين حادثه و پس از حادثه) سعي در هدفمند كردن و سازماندهي كردن فعاليت ها در زمينه سلامت و درمان داشته،  لذا «كميته سلامت در حوادث و بحران دانشگاه آزاد اسلامي» در پيشبرد اين مهم شكل گرفته است.

 

 
تاریخ:
1398/04/21
تعداد بازدید:
19
منبع:
روابط عمومي معاونت علوم پزشكي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal