۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين
معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد
برقراري ارتباط از طريق دورا پزشكي (تله مديسين) در طرح اردوي جهادي «كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي»
با گذشت چند روز از استقرار تيم جهادي « كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي» با مشاركت بنياد احسان ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره)، به منظور بهره گيري از دانش پزشكان متخصص از طريق دورا پزشكي (تله مديسين) بين پزشكان متخصص در بيمارستان فرهيختگان و مناطق روستايي در استان لرستان ارتباط برقرار شد.

با گذشت چند روز از استقرار تيم جهادي « كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي» با مشاركت بنياد احسان ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره)، به منظور بهره گيري از دانش پزشكان متخصص از طريق دورا پزشكي (تله مديسين) بين پزشكان متخصص در بيمارستان فرهيختگان  و مناطق روستايي در استان لرستان ارتباط برقرار شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي- در اين ارتباط (تله مديسين) كه براي نخستين بار بين بيمارستان فرهيختگان و مناطق روستايي استان لرستان برقرار شد، بعد مسافتي درنورديده شد و  اطلاعات بيماران توسط پزشكان عمومي و كادر درماني مستقر در لرستان از طريق دستگاه مبداء (اطلاعات مختلفي از جمله: فشارخون، ضربان قلب، قند خون و ... اندازه گيري و به صورت آنلاين به دستگاه مقصد نزد پزشك متخصص در بيمارستان فرهيختگان ارسال گرديد. اين روش علاوه بر فراهم كردن امكان دسترسي به خدمات تخصصي از راه دور مي تواند از لحاظ آموزشي براي دانشجويان مي تواند موثر باشد.

 

*استقرار اتوبوس سيار دندانپزشكي در طرح جهادي «كميته سلامت در خوادث دانشگاه آزاد اسلامي»

اتوبوس سيار دندانپزشكي دانشگاه آزاد اسلامي كه در ايام سيل در خدمت هموطنان در استان لرستان بود، مجددا فعاليت خود را از سر گرفت ودر كنار سه كلينيك سيار پزشكي، به ارائه خدمات درماني پرداخت.

شايان ذكر است طرح اردوي جهادي تابستاني اين كميته از 20 تيرماه آغاز شده و گروه جهادي تا انتهاي تير در استان لرستان به خدمات درماني و بهداشتي پرداخته و  پس از آن در دو بازه زماني 10 روز به ترتيب در استان هاي خوزستان و گلستان حضور پيدا خواهند كرد. 

 
 
 
 
*ارائه خدمات دامپزشكي
 
با هماهنگي كميته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامي روز گذشته با همكاري اداره دامپزشكي استان لرستان، خدمات مختلف دامپزشكي به مناطق روستايي مختلف استان لرستان صورت گرفت.
 
تاریخ:
1398/04/27
تعداد بازدید:
23
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal