۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
علوم پزشکی دانشگاه آزاد
دكتر نفر عنوان كرد: تمامي مسائل مربوط به رشته هاي علوم پزشكي و بيمارستان ها با معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي است
دكتر محسن نفر، معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي از متفاوت بودن مسائل و ماهيت رشته هاي علوم پزشكي و حمايت هيات رئيسه از اين موضوع بيان داشت: تمامي سيستم ها و مسائل مربوط به رشته هاي علوم پزشكي و بيمارستان ها در حيطه هاي آموزش علوم پزشكي، پژوهش هاي علوم پزشكي و خدمات سلامت و بيمارستان ها، همگي در معاونت علوم پزشكي بررسي خواهد شد و با توجه به شناخت بيشتر امكان همراهي در اين مسير تخصصي تر و بيشتر مي گردد. بنابراين از واحدهاي مجري رشته هاي علوم پزشكي انتظار مي رود در اين خصوص اقدام نمايند.

دكتر محسن نفر، معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي از متفاوت بودن مسائل و ماهيت رشته هاي علوم پزشكي و حمايت هيات رئيسه از اين موضوع بيان داشت: تمامي سيستم ها و مسائل مربوط به رشته هاي علوم پزشكي و بيمارستان ها در حيطه هاي آموزش علوم پزشكي، پژوهش هاي علوم پزشكي و  خدمات سلامت و بيمارستان ها، همگي در معاونت علوم پزشكي بررسي خواهد شد و با توجه به شناخت بيشتر امكان همراهي در اين مسير تخصصي تر و بيشتر مي گردد. بنابراين از واحدهاي مجري رشته هاي علوم پزشكي انتظار مي رود در اين خصوص اقدام نمايند.

به گزارش روابط عمومي حوزه علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي- دكتر محسن نفر، معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي و هيات همراه متشكل از مديران كل خود از دانشكده پزشكي و بيمارستان هاي تابعه اين واحد آخر هفته گذشته بازديد بعمل آوردند. وي در جلسه اي كه با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد، مسئولين و برخي از اعضاي هيات علمي اين واحد برگزار شد، تصريح نمود:  تمامي سيستم ها و مسائل مربوط به رشته هاي علوم پزشكي و بيمارستان ها در حيطه هاي آموزش، از جمله امور دانشجويان و فارغ التحصيلان رشته هاي علوم پزشكي، شوراي گسترش، شوراي آموزش و تحصيلات تكميلي، جذب هيات علمي آموزشي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي و ...؛ حيطه هاي مربوط به پژوهش هاي علوم پزشكي از جمله مجلات علوم پزشكي، راه اندازي مراكز رشد، مراكز تحقيقاتي، آيين نامه هاي پژوهشي علوم پزشكي از جمله جذب هيات علمي پژوهشي علوم پزشكي و ... ؛ مسائل مربوط به خدمات سلامت و بيمارستان ها از جمله جذب نيروهاي بيمارستاني، واگذاري بخش هاي مختلف بيمارستاني،مسائل مربوط به كميسيون معاملات علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي و ... همگي در معاونت علوم پزشكي بررسي خواهد شد و با توجه به شناخت بيشتر امكان همراهي در اين مسير تخصصي تر و بيشتر مي گردد. بنابراين از واحدهاي مجري رشته هاي علوم پزشكي انتظار مي رود در اين خصوص اقدام نمايند.

استخدام و جذب هيات علمي علوم پزشكي در دانشگاه آزاد اسلامي وجود دارد

معاون علوم پزشكي در پاسخ به يكي از حضار در مورد جذب هيات علمي گفت: با توجه به وضعيت متفاوت رشته هاي علوم پزشكي و نياز به هيات علمي، امكان جذب هيات علمي علوم پايه فراهم است.

وي در خصوص استفاده از نيروهاي طرحي بيان داشت: واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند جهت استفاده از نيروهاي طرحي با معرفي اين افراد به معاونت علوم پزشكي و سپس اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش  پزشكي توسط معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي از اين نيروها بهره مند شوند.

دكتر نفر در پاسخ به ارتقاء اعضاي هيات علمي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي بيان داشت: پرونده ها از سوي واحدها به هيات مميزه علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي ارسال نشده است و واحدها خودشان مي بايست در روند پرونده هاي هيات علمي واحدهاي خود اقداماتشان را تسريع نمايند. وگرنه در سازمان مركزي پرونده ها در صورت دريافت بررسي خواهند شد.

واگذاري و برون سپاري بخش هاي مختلف بيمارستان ها ي تابعه دانشگاه آزاد اسلامي

معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي از امكان واگذاري بخش هاي مختلف بيمارستان هاي تابعه دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر كشور خبر داد و گفت: بيمارستان هاي اين دانشگاه مي توانند بخش هاي مختلف از جمله بخش سي تي اسكن بيمارستان، بخش راديولوژي بيمارستان و ... را در صورت عدم تجهيز توسط خودِ بيمارستان به شركت ها و يا اعضاي هيات علمي خود (به منظور انگيزه و مشاركت بيشتر اعضاي هيات علمي ) واگذار نمايند.

آينده رشته هاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي با توسعه رشته هاي تخصصي و فوق تخصصي پزشكي

دكتر نفر آينده رشته هاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي را در توسعه رشته هاي تخصصي و فوق تخصصي و پذيرش دانشجوي رزيدنتي عنوان كرد و به واحدهاي مجري رشته هاي علوم پزشكي پيشنهاد كرد: در رشته هاي مختلف از جمله رشته راديولوژي ، اطفال، داخلي، جراحي، جراحي مغز و اعصاب و ... اقدام به فراهم نمودن امكانات مناسب بيمارستاني و افزايش ضريب تخت براي پذيرش دانشجوي رزيدنتي نمايند.  

بررسي مسائل مربوط به كميسيون معاملات علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي در معاونت علوم پزشكي اين دانشگاه

دكتر نفر با اشاره به اينكه ارتباط خوبي بين مركز عمراني، املاك و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامي و معاونت علوم پزشكي وجود دارد، اظهار داشت: مسائل مربوط به واگذاري و بحث هاي عمراني و نيز هر موضوعي كه مربوط به ساختمان ها، دانشكده ها و ... علوم پزشكي و واگذاري بخش هاي مختلف بيمارستان ها در جلسه كميسيون معاملات علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي در دفتر معاونت علوم پزشكي به صورت تخصصي بررسي خواهد شد.

برند سازي در بيمارستان هاي دانشگاه آزاد اسلامي/ استقبال از پيشنهاد جهت ارائه خدمات در بيمارستان ها و دانشكده هاي علوم پزشكي

معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به شرايط اجتماعي، جغرافيايي، بارِ بيماري در منطقه و كشور از بيمارستان هاي تابعه اين دانشگاه خواست تا خدمات و تجهيزاتي را ارائه نمايند تا بيمارستان را به آن نام و نشان بشناسند. و از مسئولين واحدهاي مجري علوم پزشكي و بيمارستان ها خواست تا پروپزالهاي خود را با توجه به شرايط خودشان كه در مسير پيشرفت اين واحد هست تهيه و به معاونت علوم پزشكي دانشگاه ارسال نمايند.

تامين هزينه ها از طريق اقدامات پژوهشي

دكتر نفر با اشاره به اينكه پژوهش در دنيا درآمدزا است و هزينه هاي آموزش و درمان از طريق پژوهش صورت مي گيرد،  بيان داشت: يكي از روش هاي تامين هزينه ها توجه به پژوهش هاي علوم پزشكي و تجاري سازي ايده  هاست. وي بيان داشت: براي اين كار يك پروسه نياز هست تا فرد ايده اي خود را به همراه يك تيم براي ايده پردازي، ايده سازي و فروش محصول يا خدمات به ثمر رساند. اين مراحل در مراكز رشد صورت مي گيرد، پس بايد توجه ويژه اي به مراكز رشد و اقدامات پژوهشي در حوزه علوم پزشكي نمود.

تاریخ:
1396/11/15
تعداد بازدید:
112
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal