معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد
پيام معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت گراميداشت «روز داروساز»
دكتر محسن نفر، معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي در پيامي «روز داروساز» ضمن تبريك به جامعه داروسازي كشور، توليد هدفمند داروهاي گياهي در دانشگاه آزاد اسلامي را يادآوري كرد.

به گزارش روابط عمومي حوزه علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي- متن پيام به شرح زير است:
 
بسمه تعالي 

روز گراميداشت دانشمند بزرگ ايراني محمد بن زكرياي رازي، «روز داروسازي» نام گرفته است و داروسازان نقشي بي بديل را در چرخه سلامت و درمان بيماران ايفا مي كنند. 
يكي از اهداف دانشگاه آزاد اسلامي و يكي از سياست هاي راهبردي معاونت علوم پزشكي اين دانشگاه فعاليت در عرصه گياهان دارويي و تبديل آنها به داروهاي گياهي بر اساس طب سنتي ايراني-اسلامي است. 
دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي تداوم ديدگاه محصول محور و درآمد هاي غير شهريه اي و با توجه به وجود رشته هاي دانشگاهي متعدد در اين دانشگاه، پتانسيل مناسبي در توليد هدفمند داروهاي گياهي دارد، به صورتي كه از مرحله كشت گياهان دارويي توسط متخصصان كشاورزي در زمين هاي زراعي واحدهاي دانشگاهي تا مرحله استخراج مواد موثره دارويي، بررسي اثرات فارماكولوژيكي و نيز فرمولاسيون داروهاي گياهي توسط متخصصان داروسازي و توجه به نيازهاي درماني هموطنان بر اساس ديدگاه جامعه پزشكي در اين دانشگاه وجود دارد، اميد است با هماهنگي بين جامعه پزشكي، داروسازي، كشاورزي، صنعت و بازار اين چرخه تكامل يافته و به زودي شاهد توليد داروهاي مورد نياز و موثر مردم كشورمان باشيم.  
در پايان، اين روز را به تمامي تلاشگران اين عرصه از جمله داروسازان، اساتيد و دانشجويان تبريك مي گويم و موفقيت‌هاي روزافزون جامعه داروسازي كشور را در نيل به هدف بزرگ رفع نيازهاي دارويي جامعه از خداوند متعال مسئلت دارم.

دكتر محسن نفر
معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ:
1398/06/05
تعداد بازدید:
17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal