۱۳۹۹ سه شنبه ۴ آذر
معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد
دستورالعمل تقويم آموزشي و امتحانات پايان ترم رشته هاي پزشكي و غيرپزشكي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شد
نايب رئيس ستاد آموزش مجازي دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل اصلاحيه تقويم آموزشي و امتحانات سال تحصيلي 99-1398 رشته هاي پزشكي و غيرپزشكي و اجراي طرح تعاون آزمون را ابلاغ كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر جواد علمائي نايب رئيس ستاد آموزش مجازي دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل اصلاحيه تقويم آموزشي و امتحانات سال تحصيلي 99-1398 رشته هاي پزشكي و غيرپزشكي و اجراي طرح تعاون آزمون را به رؤساي استان­ها، واحدها، مراكز آموزشي و معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ كرد.

در اين بخشنامه آمده است: امتحانات نيمسال دوم طي چهارهفته از تاريخ 99/03/24 لغايت 1399/04/19 برگزار مي شود. اصلاح برنامه امتحان بر مبناي انتقال امتحانات تقويم قبل در هر روز به دو روز پياپي در تقويم جديد انجام شود. در گروه علوم پزشكي امتحانات تا نيمه دوم مرداد ماه مطابق با اتمام دروس قابل انجام مي باشد. 

تعداد جلسات برگزاري امتحانات در هر روز چهار نوبت و به شرح ذيل است:
 

نوبت امتحان

نوبت اول

نوبت دوم

نوبت سوم

نوبت چهارم

ساعت

8-10

11-13

14-16

17-19


براساس بندهايي از اين بخشنامه به منظور جلوگيري از سفرهاي بين شهري با اجراي طرح تعاون آزمون، دانشجويان فاقد منع آموزشي با ثبت نام در سايت azmoon99.iau.ac.ir (سايت مذكور از روز شنبه 17 خردادماه فعال مي باشد.) و كسب موافقت از ستاد طرح تعاون آزمون مي توانند در واحد محل زندگي خود آزمون دهند. همچنين امتحانات دوره دكتري تخصصي مي تواند بر مبناي آزمون شفاهي برخط به تشخيص استاد راهنما و هماهنگي با آموزش واحد برگزار شود. در كلاسهاي تركيبي از مقاطع ارشد و دكتري با لحاظ تعداد دانشجويان تا 10 نفر بر مبناي آخرين ليست حضور و غياب، امتحان به روش برشمرده شده مجاز است. ضبط آزمون شفاهي برخط لازم است.

در اين بخشنامه تأكيد شده است: برنامه ريزي و نحوه امتحانات واحدها/مراكز دانشگاهي و آموزشكده هاي سما داراي دانشجو كمتر از 1000 نفر در اختيار رئيس استان است. برنامه ريزي بايد پاسخگوي طرح تعاون آزمون است. باتوجه به بهره گيري غيربرخط از كلاس هاي مجازي برخط، رعايت ميزان حضور دانشجويان در كلاس حضوري ضروري نيست. در شهرهايي كه در بازه آزمون وضعيت قرمز را داشته باشند اجراي امتحان حضوري مجاز نمي باشد.

دانشجويان متقاضي شركت در طرح تعاون آزمون بايد دستورالعمل هاي ابلاغي ستاد مركزي طرح تعاون آزمون را از طريق سامانه كسب و اجرا كنند. در طول مدت آزمون تمامي كاركنان موظف به همكاري با معاونت آموزشي در اجراي هرچه بهتر و امن آزمون هستند. امتحان دروس عمومي و معارف در هر واحد با هماهنگي استان مي تواند به صورت برخط برگزار شود.

دستورالعمل فني فرآيند اجرايي نحوه برگزاري امتحانات در محل سكونت و امتحانات برخط دانشجويان، متعاقبا" از طريق مركز فناوري اطلاعات و شبكه علمي دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

در اين بخشنامه آمده است كه با توجه به پراكندگي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي و نظر به اين كه شيوع بيماري ناشي از ويروس كرونا در مناطق مختلف متفاوت است، شروع به تحصيل دانشجويان، علي‌الخصوص كارآموزي در عرصه و مواردي كه در عرصه‌هاي باليني بيمارستاني برگزار مي‌شود به روساي استان‌ها تفويض تا با هماهنگي مقامات و مسئولين استاني منطقه صورت پذيرد. براي حضور دانشجويان باليني از تاريخ 99/3/17 با اولويت كارورزان و كارآموزان رشته‌هاي مختلف برنامه‌ريزي و اقدام شود.

براي حضور دانشجويان رشته دندانپزشكي با اولويت دانشجويان مقطع دكتري تخصصي و دانشجويان سال آخر، برنامه‌ريزي شود و به نحوي اقدام شود كه آموزش ساير دانشجويان و انجام آموزش‌هاي عملي به خصوص در مواردي كه مستلزم انجام كار درماني با بيمار است به صورت گروهي و با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي و به نوبت در دانشگاه حضور يابند.

ارائه دروس عملي و آزمايشگاهي كليه رشته‌ها در مواردي كه مستلزم تماس با بيمار نيست در گروه‌هاي كوچك‌تر كه امكان رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي ميسر باشد، انجام شود و براي مواردي كه مستلزم كار با بيمار است به صورت گروهي و در نوبت‌هاي مختلف با حفظ و رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي صورت پذيرد.

در رابطه با كارآموزي دانشجويان رشته پزشكي با توجه به اعلام قبلي وزارت بهداشت با استفاده حداكثري از امكانات آموزشي بخش درمانگاهي يا آموزش الكترونيك ميزان بخش‌ها را مي توان كاهش داد تا زمان بين 120-105 روز جبران شود و سپس آموزش به صورت روال عادي با توجه به شرايط روز ادامه يابد.

دانشجويان مقطع كارشناسي چنانچه بتوانند در خصوص كارآموزي در عرصه از بيمارستان‌ها يا مراكز درماني شهر محل سكونت خود كه مورد تاييد دانشكده است، پذيرش اخذ كنند، برگزاري كارآموزي با هماهنگي واحد مبدأ با واحد دانشگاهي شهر محل سكونت (جهت نظارت) بلامانع خواهد بود.

گذراندن دوره كارآموزي دانشجويان رشته دامپزشكي، در صورت ارائه با تقاضاي شخصي و كسب مجوز از كلينيك يا بيمارستان مورد تاييد سازمان دامپزشكي در شهر مورد تقاضا بلامانع خواهد بود.
امتحان پيش درمانگاهي دانشجويان دكتري عمومي دامپزشكي با توجه به شرايط حاضر در تاريخ 99/6/20 برگزار خواهد گرديد.  

در اين بخشنامه تأكيد شده است: با توجه به شيوع بيماري كرونا و عدم انجام مكاتبات واحدهاي دانشگاهي در خصوص اخذ مجوز ادامه تحصيل براي دانشجوياني كه داراي مشكل آموزشي هستند، در صورت صدور مجوز از مراجع ذيصلاح و تاييد مدير گروه و آموزش واحد دانشگاهي مربوطه مبني بر حضور دانشجويان در كلاسهاي مجازي، واحدها/مراكز دانشگاهي مي­توانند نسبت به ثبت دروس اقدام كنند.

در خصوص آندسته از دانشجوياني كه حائز شرايط اخذ رساله/پايان نامه و آزمون جامع دوره دكتري تخصصي بوده و تاكنون موفق به ثبت آن نشده اند، با تاييد گروه و آموزش واحد دانشگاهي و رعايت ساير ضوابط و مقررات آموزشي ثبت آنها امكان پذير است.

انتهاي پيام/
تاریخ:
1399/03/15
تعداد بازدید:
270
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:14
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal