علوم پزشکی دانشگاه آراد
دكتر رنجبر تاكيد كرد حمايت از استارت‌آپ‌ها و شركت هاي دانش بنيان در دستوركار دانشگاه آزاد اسلامي
مراسم اختتاميه رويداد آموزشي و تجربي ايده تا عمل دانشگاه آزاد اسلامي با محوريت حوزه سلامت به همت حوزه علوم پزشكي و واحد تهران غرب برگزار شد.
مراسم اختتاميه رويداد آموزشي و تجربي ايده تا عمل دانشگاه آزاد اسلامي با محوريت حوزه سلامت به همت حوزه علوم پزشكي و واحد تهران غرب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر بيژن رنجبر در اين مراسم با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي اكنون به سمت تبديل شدن به دانشگاه تقاضامحور و تحول‌گرا حركت مي كند، گفت: اين دانشگاه با توجه به اينكه هنوز وارد نسل سوم دانشگاه ها نشده است، گام هاي خود را براي ورود به نسل چهارم برداشته است و تلاش دارد فعاليت هاي خود را در قالب حل مشكلات كشور تعريف كند.

وي تاكيد كرد: بايد تلاش كنيم تا بتوانيم مسائل مربوط به اقتصاد نفتي و معضلات اجتماعي را برطرف كنيم به طوري كه پيشرفت علم و فناوري منجر به حل و فصل نيازهاي كشور شود و فعاليت هاي علمي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي به سمت توليد ثروت پيش برود.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه ايران از نظر رشد علمي در رتبه 16 و از نظر نوآوري در رتبه 75 جهاني قرار دارد، گفت: با توجه به جايگاه ايران در رشد علمي و نوآوري، آمار كسب‌وكار كشورمان رضايت‌بخش نيست و اكنون در جايگاه 120 جهان قرار دارد. به اين معناست كه ما رشد علمي داريم اما اين رشد به معناي پيشرفت علمي با همه مولفه هاي آن نيست و ما نيازمند تحول در نظام يادگيري و آموزش هستيم.

تمركز دانشگاه ها بايد بر نيازمندي و تقاضاهاي كشور باشد

دكتر رنجبر با اشاره به اينكه تمركز دانشگاه ها بايد بر نيازمندي و تقاضاهاي كشور باشد، خاطرنشان كرد: براي تحقق اين موضوع، بايد بازنگري و بازمهندسي در رشته هاي تحصيلي و تخصصي صورت گيرد و به سمت تاسيس رشته هاي جديد، جذب نوآوران خبره، رهبران نوآور و مهارت‌آموزي برويم.

وي با تاكيد بر لزوم تحول در نظام پژوهش و فناوري گفت: تحقيقات و پژوهش هاي دانشگاهي بايد مبتني بر بازار و فروش فناوري باشد و براي اين كار نيازمند تغيير بودجه‌ريزي پژوهشي و تامين زيرساخت هاي لازم هستيم.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي افزود: يكي از اولويت هاي معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي، حمايت حداكثري از استارت‌آپ ها و شركت هاي دانش بنيان، هسته ها و واحدهاي فناور است و برگزاري اين رويداد، در قالب اجراي اين سياست‌هاست‌.

دكتر رنجبر خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد اسلامي پتانسيل بالايي در جذب ايده ها و راه‌اندازي شركت هاي دانش بنيان دارد به طوري كه در در هجدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن بازار كه همزمان با هفته پژوهش در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار شد، از ميان 1100 محصول دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي، 160 محصول در معرض نمايش قرار گرفت كه همه اين محصولات به فروش داخلي و خارجي رسيده بودند و غرفه دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان غرفه برتر اين نمايشگاه انتخاب شد.

وي با بيان اينكه در دانشگاه آزاد اسلامي با دانشجويان تيزهوش و پتانسيل بالا مواجه هستيم، گفت: با همت مديران اين دانشگاه، مي تونيم به نقطه‌اي برسيم كه سال 1404 دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب هر متقاضي ورود به دانشگاه باشد.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين مراسم، گفت: وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مي تواند با حمايت از ايده ها و شركت هاي دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي كه در حوزه IT فعاليت مي كنند، به روند تبديل ايده به محصول و رشد شركت هاي دانش بنيان كمك شاياني داشته باشد.

دكتر دادانديش: 120 دانشجو در رويداد ايده تا عمل رقابت كردند

دكتر پروين دادانديش در اين مراسم با بيان اينكه كار ارزنده‌اي با همكاري معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي و واحد تهران غرب آغاز شده است، گفت: چند ماه پيش تفاهم‌نامه همكاري بين واحد تهران غرب و علوم پزشكي تهران در سطح اساتيد و دانشجويان به امضا رسيد و اين رويداد در قالب اجراي همان تفاهم‌نامه براي دانشجويان پزشكي، دندانپزشكي، فني و مهندسي و علوم انساني اين دو واحد دانشگاهي برگزار شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران غرب ادامه داد: در اين رويداد سه‌روزه، 120 نفر از اين دانشجويان در قالب گروه هاي تخصصي، ايده هاي دانش بنيان خود را بررسي و در معرض داوري قرار دادند.

وي با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي با دارا بودن بيش از يك ميليون و 500هزار دانشجو، بخش اعظمي از بار آموزش و پژوهش كشور را بر دوش دارد، گفت: اين دانشگاه مي تواند در حوزه حل مشكلات كشور پيشقدم بوده و با كمك دانشجويان باانگيزه و خلاق خود، در اين مسير اثرگذاري داشته باشد.

تاریخ:
1396/12/20
تعداد بازدید:
31
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal