۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
علوم پزشکی دانشگاه آراد
توضيحات رئيس مركز سنجش و پذيرش درباره حل مشكلات داوطلبان پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي
رئيس مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: به داوطلبان اطمينان خاطر مي‌دهم كه تلاش مي‌كنيم بر مبناي عدالت مشكل را حل كنيم.
رئيس مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: به داوطلبان اطمينان خاطر مي‌دهم كه تلاش مي‌كنيم بر مبناي عدالت مشكل را حل كنيم.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از مركز سنجش و پذيرش، دكتر اميررضا شاهاني رئيس مركز سنجش و پذيرش درخصوص مشكل ايجاد شده براي برخي از داوطلبان كه اسامي آن‌ها در روز‌هاي گذشته به عنوان پذيرفته شده در اين دانشگاه اعلام شد، اما هنگام مراجعه به واحد‌هاي محل قبولي از آن‌ها نام نويسي به عمل نيامد، گفت:​ براساس مصوبه شوراي سنجش و پذيرش، امسال تكميل ظرفيت نخواهيم داشت و با توجه به اين موضوع ما ضريب افت را بزرگ‌تر از سال‌هاي گذشته انتخاب كرديم، براي اينكه بتوانيم ظرفيت‌ها را تكميل كنيم.

وي گفت:​ ضريب افت بر اين اساس است كه داوطلباني در اين دانشگاه انتخاب رشته مي‌كنند، اما به علت قبولي در دانشگاه‌هاي دولتي، در اين دانشگاه‌ها ثبت نام مي‌كنند و بخشي از ظرفيت ما خالي مي‌ماند.

دكتر شاهاني افزود: در سال‌هاي گذشته به علت آنكه تكميل ظرفيت داشتيم، پس از اعلام نتايج، داوطلبان مجدداً​ انتخاب رشته مي‌كردند و ما نتايج را پردازش و اعلام مي‌كرديم و پس از دو يا سه مرحله ظرفيت رشته‌هاي گروه پزشكي نيز تكميل مي‌شد.

وي تصريح كرد:​ امسال به علت آنكه تكميل ظرفيت را نمي‌توانستيم داشته باشيم، ضريب افت را بزرگ‌تر گرفتيم، اما بعد از ثبت نام داوطلبان، بخش قابل توجهي از ظرفيت‌ها خالي ماند.

دكتر شاهاني افزود: با توجه به اين موضوع با رئيس سازمان سنجش هماهنگي كرديم و فهرستي از افرادي كه در دانشگاه‌هاي دولتي قبول شدند، دريافت كرديم و بر مبناي آن چهارشنبه 11 مهر فهرست افراد ذخيره دانشگاه آزاد را منحصراً​ در زير گروه پزشكي و دامپزشكي روي وب سايت اعلام كرديم و روي سامانه احراز هويت سند پذيرش هم در همين تاريخ قرار گرفت كه پس از آن واحد ها مي توانستند نسبت به تحويل فرم شماره 15 به داوطلبان جهت اعلام آمادگي ثبت نام اقدام نمايند.

وي ادامه داد: پس از آن جهت اعلام نتيجه واحدهاي علوم پزشكي آمار را استخراج نموده و بر مبناي آمار و ظرفيتي كه دارند، تعداد پذيرفته شده ها را در سايت واحد طبق دستورالعملي كه به واحدها ابلاغ شد قراردهند. مطابق اين دستورالعمل واحدها مي بايست بر مبناي رديف ذخيره و ظرفيت باقيمانده از داوطلبان نام نويسي و اعلام نمايند.

دكتر شاهاني افزود: بر اين اساس در مصاحبه بنده و همچنين اطلاعيه‌هاي دانشگاه اعلام شد كه اين فهرست ذخيره است و هيچ حقي براي افراد ايجاد نمي‌كند و تا آنجا كه ظرفيت باقيمانده اجازه دهد ثبت نام مي‌كنيم.

وي افزود:​ علت آنكه حداكثر تا 3 ذخيره اعلام كرديم مي‌خواستيم كه شانس بيشتري براي قبولي داوطلب فراهم شود و همچنين ظرفيت‌ها نيز تكميل شود.

وي گفت:​ يك تلقي نادرستي در برخي واحد‌هاي دانشگاه اتفاق افتاد كه مي‌توانند ثبت نام كنند و بر اين اساس براي تعداد محدودي از داوطلبان مشكل ايجاد شد.

دكتر شاهاني افزود: براي اينكه مشكل اين افراد حل شود تلاش داريم آمار را از واحد‌هاي مختلف جمع آوري و بررسي كنيم كه چگونه مي‌توان مشكل اين افراد را براساس رعايت عدالت حل كرد، بدين گونه كه افرادي كه نمره بالاتري دارند پذيرفته شوند.

وي گفت:​ از طرف ديگر در حال رايزني براي افزايش ظرفيت رشته‌هاي پزشكي هستيم و اين اقدام تا آماده شدن آمار و جمع آوري آن‌ها ممكن است زمان بر باشد.

دكتر شاهاني در پاسخ به پرسشي افزود: افرادي كه اعلام مي‌كنند كه براي نام نويسي از محل تحصيل انصراف داده اند، براي اين افراد نيز اگر بخواهند مي‌توانيم آن‌ها را به محل تحصيل شان بازگردانيم و يا دانشجوي دانشگاه آزاد شوند.

وي در پايان خاطرنشان كرد:​ در اسرع وقت براي حل مشكل اين داوطلبان تلاش خواهيم كرد.

انتهاي پيام/

تاریخ:
1397/07/16
تعداد بازدید:
209
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal