۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
علوم پزشکی دانشگاه آراد
دكتر طهرانچي در ديدار وزير بهداشت تأكيد كرد: آمادگي دانشگاه آزاد اسلامي براي تعامل بيشتر با وزارت بهداشت
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي گفت: يكي از حوزه هايي كه به طور دقيق بايد در مورد آن برنامه ريزي شود و از طرفي در تعامل نزديك با وزارت بهداشت است، حوزه پزشكي، علوم پزشكي و پيراپزشكي و به كارگرفتن ساير علوم در رابطه با نظام سلامت است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي گفت: يكي از حوزه هايي كه به طور دقيق بايد در مورد آن برنامه ريزي شود و از طرفي در تعامل نزديك با وزارت بهداشت است، حوزه پزشكي، علوم پزشكي و پيراپزشكي و به كارگرفتن ساير علوم در رابطه با نظام سلامت است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر محمدمهدي طهرانچي سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي در نشست مشترك با دكتر سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، اظهار داشت: يكي از مباحثي كه در دوره جديد به دنبال آن هستيم، ايجاد تعامل نزديك با مسئولان و سياست ها در حوزه وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان است تا با اين دستگاه ها تعامل نزديك داشته باشيم و بتوانيم از توان و ظرفيت اين دستگاه ها به نحو بهينه و به صورت هم افزا استفاده كنيم.

وي افزود: يكي از حوزه هايي كه به طور دقيق بايد در مورد آن برنامه ريزي شود و از طرفي در تعامل نزديك با وزارت بهداشت است، حوزه پزشكي، علوم پزشكي و پيراپزشكي و به كارگرفتن ساير علوم در رابطه با نظام سلامت است؛ براين اساس سعي داريم واحدهايي را از علوم اجتماعي و علوم مهندسي در حوزه سلامت به كار گيريم تا فاصله بين دانشگاه هاي پزشكي و غيرپزشكي كمتر شود و با هماهنگي هاي موثر و نظام برنامه اي، از ظرفيت هاي حوزه پزشكي در ساير علوم بهره گيري شود.

دكتر طهرانچي از راه اندازي برنامه سلامت در دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد و گفت: در دانشگاه آزاد اسلامي برنامه سلامت راه اندازي كرده ايم و در اين راستا با همكاري واحد علوم پزشكي در واحد تهران غرب، موضوع پايان نامه ها و رساله هاي دانشجويي به سمت علوم بين رشته اي سلامت گرايش پيدا كرده، اما شكل گيري بهتر اين موضوع مستلزم تعامل بهتر با وزارت بهداشت است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي تصريح كرد: بودجه دانشگاه آزاد اسلامي به دولت وابسته نيست و از منابع خصوصي تامين مي شود. از طرفي حاكم شدن نگاه دولتي در مديريت بودجه مي تواند بحران ايجاد كند، لذا بايد ملاحظات خاص در اين زمينه لحاظ شود.

دكتر طهرانچي در پايان تاكيد كرد: دانشگاه آزاد اسلامي آمادگي دارد در توسعه و رفع مشكلات كشور، دولت و نظام و همچنين آموزش پزشكي فعاليت كند.

وزير بهداشت: از رشد دانشگاه آزاد اسلامي استقبال مي كنيم

دكتر سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز در اين نشست ضمن تبريك انتصاب دكتر طهرانچي به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: دكتر طهرانچي در حوزه آموزش عالي از ذخاير علمي كشور هستند و انتظار مي رود دانشگاه در دوره مسئوليت ايشان در تمامي ابعاد رشد و پيشرفت داشته باشد.

وزير بهداشت با تأكيد بر لزوم حمايت از افراد نخبه در دانشگاه ها گفت: بايد حمايت هاي لازم از اساتيد در دانشگاه هاي كشور صورت بگيرد.

وي افزود: دولت در پاره اي از موارد ترجيح مي دهد كه بخش خصوصي وارد عمل شده و بر فعاليت بخش خصوصي نظارت كند. در خصوص تأسيس دانشگاه ها نيز دولت مي تواند با نظارت بر كيفيت آموزشي دانشگاه ها كمك كند تا استانداردهاي آموزشي رعايت شود.

وزير بهداشت با بيان اينكه در دانشگاه آزاد اسلامي بايد كيفيت ملاك باشد، گفت: از كمك افراد در رسيدن به اهداف در آموزش عالي كشور استقبال مي كنيم. دانشگاه آزاد اسلامي نيز مي تواند مانند دانشگاه هاي دولتي در اين امر به ما ياري رساند. ما از رشد دانشگاه آزاد اسلامي استقبال مي كنيم.

وي در پايان بر لزوم تعامل دو سويه دانشگاه آزاد اسلامي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تأكيد كرد.

انتهاي پيام/

تاریخ:
1397/07/18
تعداد بازدید:
81
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal